Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Amasya genelinde hedef nüfusumuzun yüzde 77,2’si aşılanmış durumda”

AMASYA HALKININ SAĞDUYUSUYLA KORONA VİRÜS (KOVİD-19) İLE MÜCADELEDEN BAŞARIYLA ÇIKILACAĞINA YÜREKTEN İNANDIĞINI BELİRTEN VALİ MASATLI, “BU SALGINI ANCAK AŞILAMAYLA ZAYIFLATABİLİRİZ. POZİTİF VAKALARIN YAŞ ORTALAMASINDAKİ DÜŞÜŞ AŞILAMANIN NE DENLİ ETKİN OLDUĞUNU DA GÖSTERMEKTEDİR. İLİMİZDEKİ VAKA SAYILARINDA CİDDİ ÖLÇÜDE AZALMA GERÇEKLEŞMİŞTİR. BU BAŞARIYI VALİLİĞİMİZİN KOORDİNESİNDE KAYMAKAMLARIMIZ, SAĞLIK TEŞKİLATIMIZ VE KOLLUK KUVVETLERİMİZİN GAYRETİ VE HALKIMIZIN DUYARLILIĞI İLE YAKALADIK. MEVCUT RAKAMLARI DAHA DA AŞAĞILARA ÇEKMEK VE SOSYAL HAYATIMIZI NORMALE ÇEVİRMEK İÇİN BİRAZ DAHA ÇABA GÖSTERMEMİZ GEREKMEKTEDİR” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Amasya genelinde hedef nüfusumuzun yüzde 77,2’si aşılanmış durumda”
181 views
24 Mayıs 2021 - 22:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Şu anda Amasya genelinde hedef nüfusumuzun yüzde 77,2’si aşılanmış durumda. Halkımızdan ricamız aşı sıraları gelmiş ise kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığı için aşılarını yaptırmalarıdır” dedi.

Amasya halkının sağduyusuyla korona virüs (Kovid-19) ile mücadeleden başarıyla çıkılacağına yürekten inandığını belirten Vali Masatlı, “Bu salgını ancak aşılamayla zayıflatabiliriz. Pozitif vakaların yaş ortalamasındaki düşüş aşılamanın ne denli etkin olduğunu da göstermektedir. İlimizdeki vaka sayılarında ciddi ölçüde azalma gerçekleşmiştir. Bu başarıyı valiliğimizin koordinesinde kaymakamlarımız, sağlık teşkilatımız ve kolluk kuvvetlerimizin gayreti ve halkımızın duyarlılığı ile yakaladık. Mevcut rakamları daha da aşağılara çekmek ve sosyal hayatımızı normale çevirmek için biraz daha çaba göstermemiz gerekmektedir” diye konuştu.

Salgın süreci ile afet farkındalık eğitimlerinin değerlendirildiği toplantıya başkanlık eden Masatlı, “2021 yılı İçişleri Bakanlığımız tarafından Afet Eğitim Yılı ilan edilmişti. Bu kapsamda halkımızın tüm kesimlerini kapsayan afet farkındalık eğitimleri yapılması planlanmıştır ve ilimizde de bu eğitimlere devam edilmektedir. Pandemi sebebiyle biraz yavaş ilerleyen süreci hızlandırarak 1. derece deprem bölgesi olan ilimizde halkımızı doğal afetler konusunda bilinçlendirmeliyiz. Bu kapsamda halkımızdan düzenlenecek eğitimlere ilgi göstermesini rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda İl Jandarma Komutanı Albay Ayhan Aygün, İl Emniyet Müdür Vekili Ramazan Coşkun, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan Bulut da yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.