Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Amasya’mıza yükseköğrenim görmek üzere gelen hiçbir öğrencimiz mağdur edilmeyecek”

AMASYA MERKEZDE YURT KAPASİTESİNİN ÜZERİNDE BİR BAŞVURU MEVCUT OLUP ARALIK AYINDA AÇILACAK BİN KİŞİ KAPASİTELİ YURDUN HİZMETE ALINMASIYLA BU SORUNUN BÜYÜK ÖLÇÜDE ORTADAN KALKACAĞINI BELİRTEN VALİ MASATLI, “O DÖNEME KADAR İSE HİÇBİR ÖĞRENCİMİZ MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR. BU DÖNEMDE BAŞTA İŞLETMESİ İL ÖZEL İDAREMİZ TARAFINDAN YAPILAN BÜYÜK AMASYA OTEL OLMAK ÜZERE, AMASYA ÜNİVERSİTESİ MİSAFİRHANESİ, ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ MİSAFİRHANESİ, DSİ MİSAFİRHANESİ, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ MİSAFİRHANESİ, AMASYA ÖĞRETMENEVİ VE TURİZM OTELCİLİK MESLEK LİSESİ UYGULAMA OTELİNİN BİR BÖLÜMÜ KIZ ÖĞRENCİLERİMİZE YENİ YURT BİNAMIZ HİZMETE ALINANA KADAR EV SAHİPLİĞİ YAPACAKTIR. BU ÖĞRENCİLERİMİZ YAKLAŞIK MEVCUT YURT ÜCRETLERİ MUKABİLİNDE BU HİZMETTEN FAYDALANACAKTIR” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Amasya’mıza yükseköğrenim görmek üzere gelen hiçbir öğrencimiz mağdur edilmeyecek”
185 views
27 Eylül 2021 - 16:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentte yükseköğrenime başlayan öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla düzenlenen üniversite güvenlik ve koordinasyon toplantısına başkanlık etti.

Amasya merkezde yurt kapasitesinin üzerinde bir başvuru mevcut olup Aralık ayında açılacak bin kişi kapasiteli yurdun hizmete alınmasıyla bu sorunun büyük ölçüde ortadan kalkacağını belirten Vali Masatlı, “O döneme kadar ise hiçbir öğrencimiz mağdur edilmeyecektir. Bu dönemde başta işletmesi İl Özel İdaremiz tarafından yapılan Büyük Amasya Otel olmak üzere, Amasya Üniversitesi Misafirhanesi, Orman Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi, DSİ Misafirhanesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Misafirhanesi, Amasya Öğretmenevi ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Otelinin bir bölümü kız öğrencilerimize yeni yurt binamız hizmete alınana kadar ev sahipliği yapacaktır. Bu öğrencilerimiz yaklaşık mevcut yurt ücretleri mukabilinde bu hizmetten faydalanacaktır” diye konuştu.

Bu yerleştirtmelerin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kontrolünde yapılacağına değinen Masatlı, “Gümüşhacıköy’de yurt inşaatımız kısa süre içerinde tamamlanacaktır. Üniversite yönetimi de aldığı karar ile bu süre zarfında Gümüşhacıköy Meslek Yüksek Okulunda uzaktan eğitime devam edilmesini uygun bulmuştur. Taşova ilçemizde ise öğrencilerimizin barınmasına yönelik olarak 32 ev kiralanarak mevcut yurt ücretleri dahilinde gençlerimizin hizmetine sunulmuştur. Suluova ve Merzifon ilçelerimizde ise öğrencilerimizin barınma sorunu bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

Toplantıda Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin ve diğer yetkililer yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.