Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Amasya’nın sanayi potansiyelini OSB’leri büyüterek artıracağız”

AMASYA KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GENİŞLEME ÇALIŞMALARI YER SEÇİMİ KOMİSYONU TOPLANTISINA BAŞKANLIK EDEN VALİ MASATLI, “AMASYA OSB GENİŞLEME ÇALIŞMALARININ SONA ERMESİYLE MEVCUT 92 HEKTARLIK ALANA 57 HEKTARLIK BİR ALANI DA EKLEMİŞ OLACAĞIZ. BUNUN SONUCUNDA HEM ÜRETİM VE İHRACATIMIZ, HEM DE İSTİHDAM SAYILARIMIZ ARTIŞ GÖSTERECEKTİR. TÜM BU ÇALIŞMALARI SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ÜLKEMİZE ÇİZDİĞİ 2023 VİZYONUNDA AMASYA İÇİN ÖNGÖRÜLEN HEDEFLERE ULAŞABİLMEK VE İLİMİZİ KALKINDIRMAK İÇİN YAPMAKTAYIZ” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Amasya’nın sanayi potansiyelini OSB’leri büyüterek artıracağız”
147 views
02 Eylül 2021 - 14:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Amasya’nın sanayi potansiyeli mevcut halinden daha fazladır. Bu potansiyeli de ancak OSB’lerimizi büyüterek kullanabiliriz” dedi.

Amasya Karma Organize Sanayi Bölgesi genişleme çalışmaları yer seçimi komisyonu toplantısına başkanlık eden Vali Masatlı, “Amasya OSB genişleme çalışmalarının sona ermesiyle mevcut 92 hektarlık alana 57 hektarlık bir alanı da eklemiş olacağız. Bunun sonucunda hem üretim ve ihracatımız, hem de istihdam sayılarımız artış gösterecektir. Tüm bu çalışmaları Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemize çizdiği 2023 vizyonunda Amasya için öngörülen hedeflere ulaşabilmek ve ilimizi kalkındırmak için yapmaktayız” diye konuştu.

Taşıdığı stratejik önem dolayısıyla kent genelindeki mevcut OSB’leri genişletmek için çalışmalara yaptıklarını ayrıca Taşova’ya salgın sürecinin olumsuz etkilerine rağmen rekor sayılabilecek bir sürede yeni bir OSB kurduklarını hatırlatan Mustafa Masatlı, “Açıklanan verilere göre Türkiye ekonomisi 2021 yılı ikinci çeyreğinde yüzde 21.7 oranında büyümüştür. Bugün açıklanan verilerde ise ihracat rakamlarımız Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak yıllık bazda 207 milyar doları geçmiştir. Ülkemiz bu rakamlara ağırlıklı olarak sanayi sektörünün katkısı ve aksamayan üretimiyle gelmiştir. Bu durum OSB’lerin stratejik önemini göstermektedir. Bu vesileyle genişleme çalışmalarımızda bizlere her konuda destek veren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza ve ilgili, kurumlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda katılımcı kurum temsilcileri OSB’lerin genişleme sürecinde yapılması gereken çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.