Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Daha çok kadınımıza istihdam sağlayan yapılar oluşturmak istiyoruz”

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’UN BAŞKANLIĞINDAKİ KADIN KOOPERATİFLERİ DOĞU KARADENİZ BULUŞMASINDA KADIN KOOPERATİFLERİNİN DESTEKLENEREK YENİLERİNİN TEŞVİK EDİLMESİ YÖNÜNDE ALINAN KARARLARIN DEĞERLENDİRİLDİĞİ TOPLANTIYA BAŞKANLIK EDEN VALİ MASATLI, İLÇE KAYMAKAMLARI, KADIN KOOPERATİFLERİ VE DİĞER ÜRETİM KOOPERATİFLERİNİN TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

Vali Masatlı: “Daha çok kadınımıza istihdam sağlayan yapılar oluşturmak istiyoruz”
176 views
14 Ocak 2021 - 23:20

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Sayıca çok kooperatif açmaktansa üretim altyapısı ve hacmi yüksek, daha çok kadınımıza istihdam sağlayan yapılar oluşturmak istiyoruz” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığındaki Kadın Kooperatifleri Doğu Karadeniz Buluşmasında kadın kooperatiflerinin desteklenerek yenilerinin teşvik edilmesi yönünde alınan kararların değerlendirildiği toplantıya başkanlık eden Vali Masatlı, ilçe kaymakamları, kadın kooperatifleri ve diğer üretim kooperatiflerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Kadın kooperatiflerinin ekonomi ve kadınların sosyal yaşamı için taşıdığı öneme vurgu yapan Masatlı, “Son yıllarda sayıları hızla artan kadın kooperatifleri hem ülke ekonomimize, hem de üretim ve istihdamımıza önemli katkılar sağlamaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ve eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin de kadının çalışma ve iş hayatına tam entegrasyonuna yönelik vizyoner yaklaşımları bu faaliyetlerin artmasındaki en önemli sebeplerden biridir. Daima üretimi ve üreticiyi teşvik eden hükümetimiz bu alanda gerçekleştirilen mevzuat değişiklikleri ile uygun altyapıyı da sağlamıştır” diye konuştu.

Amasya’nın kadın kooperatifçiliğinde nitelik ve üretim hacmi bakımından bölgede ilk sıralarda yer aldığını hatırlatan Mustafa Masatlı, “Bizler sayıca çok kooperatif açmaktansa, üretim altyapısı ve hacmi yüksek, daha çok kadınımıza istihdam sağlayan yapılar oluşturmak istiyoruz. Bu konuda Ticaret İl Müdürlüğümüzün öncülüğünde diğer paydaş kurumlarımızın da katılımıyla her türlü desteği sunacağız” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.