Amasya Havadis

Vali Masatlı: “DOKAP’ın sunacağı fırsatları en verimli şekilde kullanmak amacıyla çaba sarf edeceğiz”

DOĞU KARADENİZ PROJESİ BÖLGE KALKINMA İDARESİ (DOKAP) TARAFINDAN DÜZENLENEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTIĞI KONUŞMADA 13 MAYIS 2020 TARİHİNDE YAYINLANAN CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İLE AMASYA’NIN ÇORUM İLE BİRLİKTE DOKAP’A DAHİL EDİLMESİNİN İLİN GELİŞMESİ, KALKINMASI, VATANDAŞLARIN BEKLENTİLERİ VE TALEPLERİNİN KARŞILANMASI ADINA MEMNUNİYET VERİCİ OLDUĞUNU BELİRTEN VALİ MASATLI, “TARIMDAN SANAYİYE, BİLİMSEL ARAŞTIRMALARDAN GİRİŞİMCİLİĞE, ALTYAPI GELİŞTİRMEDEN SOSYOKÜLTÜREL ÇALIŞMALARA KADAR ÇOK SAYIDA PROJENİN ODAĞINDA BULUNAN VE ÜLKEMİZİN KÜRESEL ÖLÇEKTEKİ REKABET GÜCÜNÜN ARTTIĞI BU DÖNEMDE BÖLGEMİZİN GÜCÜNE GÜÇ KATAN DOKAP’IN SUNACAĞI İMKANLARLA BİRLİKTE İLİMİZDE SANAYİ, ALTYAPI, TARIM, EĞİTİM, TURİZM GİBİ ALANLARDA YATIRIMLAR İÇİN YENİ FIRSATLAR OLUŞACAKTIR. BU FIRSATLARI EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANMAK AMACIYLA TÜM GÜCÜMÜZ VE GAYRETİMİZLE ÇABA SARF EDECEĞİZ” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “DOKAP’ın sunacağı fırsatları en verimli şekilde kullanmak amacıyla çaba sarf edeceğiz”
182 views
22 Ağustos 2020 - 14:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “DOKAP’ın sunacağı fırsatları en verimli şekilde kullanmak amacıyla tüm gücümüz ve gayretimizle çaba sarf edeceğiz” dedi.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısı yaptığı konuşmada 13 Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Amasya’nın Çorum ile birlikte DOKAP’a dahil edilmesinin ilin gelişmesi, kalkınması, vatandaşların beklentileri ve taleplerinin karşılanması adına memnuniyet verici olduğunu belirten Vali Masatlı, “Tarımdan sanayiye, bilimsel araştırmalardan girişimciliğe, altyapı geliştirmeden sosyokültürel çalışmalara kadar çok sayıda projenin odağında bulunan ve ülkemizin küresel ölçekteki rekabet gücünün arttığı bu dönemde bölgemizin gücüne güç katan DOKAP’ın sunacağı imkanlarla birlikte ilimizde sanayi, altyapı, tarım, eğitim, turizm gibi alanlarda yatırımlar için yeni fırsatlar oluşacaktır. Bu fırsatları en verimli şekilde kullanmak amacıyla tüm gücümüz ve gayretimizle çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

Faaliyetlerine başladığı 2012 yılından bu yana bölge halkının refahı ve mutluluğu için çalışarak yerelden merkeze çok yönlü, katılımcı, kapsayıcı bölgesel kalkınma perspektifiyle hareket eden DOKAP’ın Karadeniz Bölgesi’nde kalkınmada aktör olabilecek bütün tarafların üzerinde optimal bir sinerji oluşturduğunu ve başta turizm olmak üzere sanayi, üretim sektörleri, ekonomik kalkınma, altyapı ve kentsel gelişme, sosyal gelişme ile yerel düzeyde kurumsal kapasitenin gelişimi başlıklı 5 ana eksen üzerinde çok sayıda projeyi hayata geçirdiğini vurgulayan Vali Masatlı, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon illerinden oluşan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın görev alanına Amasya ve Çorum illerinin ilave edilmesiyle il sayısı 11’e ulaştığına değinerek başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ve özverili gayretlerinden dolayı Amasya milletvekillerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya AK Parti Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, ilçe kaymakamları, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Yusuf Mengi, daire amirleri, yetkililer ve STK temsilcileri de katıldı.

Milletvekilleri Karahocagil ile Çilez’in de konuşma yaptığı programda daha sonra söz alan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Yusuf Mengi yaptığı sunumda DOKAP’ın faaliyetlerine yönelik kapsamlı bilgiler paylaştı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.