Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Ecdadımızın vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilincindeyiz”

AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI, “BİZLER, VATAN UĞRUNDA KANLARIYLA DESTANLAR YAZAN, ŞEHİTLER VE GAZİLERLE DOLU BİR MİLLETİN EVLATLARIYIZ. ECDADIMIZIN BU VATAN TOPRAKLARINI BİZLERE NASIL EMANET ETTİĞİNİN BİLİNCİ İÇERİSİNDEYİZ” DEDİ.

Vali Masatlı: “Ecdadımızın vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilincindeyiz”
158 views
19 Eylül 2020 - 22:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin evlatlarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında milletleri millet yapan bir takım değerler bulunduğunu belirten Vali Masatlı, “Milletimizin değerlerinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bu değerler o milletin harcıdır, olmazsa olmazıdır. İşte bu değerlerden bir tanesi de Gaziliktir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de ’Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır. Devletimiz hassasiyet içerisinde ş

ehit ailelerimize ve Gazilerimize karşı her zaman duyarlı olarak yanlarında olmaya devam edecektir. Vatan toprakları üzerinde istiklal ve egemenlik içerisinde bayrak dalgalandırmamızı sağlayanlara, minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ’Müşir ve Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümü vesilesiyle, şanlı tarihimizin mimarları olan tüm şehitlerimizi, tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyoruz” ifadelerini kullandı.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Yavuz Selim Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenklerin sunulduğu törene katılan Masatlı, kentteki bir şehit ailesini ve gaziyi de ziyaret ederek kendilerinin emanet olduğunu, her zaman yanlarında bulunacaklarını belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.