Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Genişleyen Besi OSB ile Amasya’yı kırmızı et üretim merkezine dönüştüreceğiz”

SULUOVA TDİ BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GENİŞLEME TOPLANTISINA BAŞKANLIK EDEN MUSTAFA MASATLI, BULUNDUĞU COĞRAFYA VE VERİMLİ TOPRAKLARI İTİBARİYLE TARIM VE HAYVANCILIK FAALİYETLERİNİN YOĞUN ŞEKİLDE YAPILDIĞI KENTİN TARIMSAL HASILASININ ÜLKE ORTALAMASININ OLDUKÇA ÜZERİNDE SEYRETTİĞİNE DEĞİNEREK “İLİMİZ HATIRI SAYILIR ÖLÇÜDE BİR BÜYÜKBAŞ HAYVAN VARLIĞINA SAHİP. ÖZELLİKLE SULUOVA İLÇEMİZDE YOĞUNLAŞAN BÜYÜKBAŞ BESİ HAYVANCILIĞI FAALİYETLERİNDE ÜLKEMİZDE BAŞI ÇEKEN İLLERDEN BİRİYİZ. ÜLKEMİZİN İLKLERİNDEN OLAN SULUOVA BESİ OSB BU ALANDA FARKLI BÖLGELERE ÖRNEK TEŞKİL ETMEKTEDİR” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Genişleyen Besi OSB ile Amasya’yı kırmızı et üretim merkezine dönüştüreceğiz”
171 views
11 Mart 2021 - 22:40

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, genişleme çalışmalarına başladıkları Suluova TDİ Besi OSB’nin 90 hektarlık mevcut alanının 65 hektarlık artışla 155 hektara çıkacağını açıkladı.

Mevcut 10 bin başlık hayvan kapasitesinin de iki kat artmasını öngördüklerine değinen Vali Masatlı, “Genişleme çalışmalarının tamamlanmasıyla yer tahsisi için bekleyen yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayacak ve önümüzdeki süreçte Amasya’yı bir kırmızı et üretim merkezine dönüştüreceğiz” dedi.

Suluova TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesi genişleme toplantısına başkanlık eden Mustafa Masatlı, bulunduğu coğrafya ve verimli toprakları itibariyle tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun şekilde yapıldığı kentin tarımsal hasılasının ülke ortalamasının oldukça üzerinde seyrettiğine değinerek “İlimiz hatırı sayılır ölçüde bir büyükbaş hayvan varlığına sahip. Özellikle Suluova ilçemizde yoğunlaşan büyükbaş besi hayvancılığı faaliyetlerinde ülkemizde başı çeken illerden biriyiz. Ülkemizin ilklerinden olan Suluova Besi OSB bu alanda farklı bölgelere örnek teşkil etmektedir” diye konuştu.

Masatlı, “Tüm bu çalışmalarımızın temel amacı ise Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere çizdiği 2023 vizyonunda, Amasya için öngörülen hayvancılık hedeflerine ulaşmaktır. Yapılan bu genişleme çalışması ayrıca Amasya ekonomisi ve istihdamına da önemli katkılar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Toplantıda bakanlıklardan gelen uzmanlar ile bazı kurumların yöneticileri tarafından Suluova Besi OSB’nin genişleme faaliyetleri kapsamında tamamlanması gereken prosedüre ilişkin görüşmeler yapıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.