Amasya Havadis

Vali Masatlı: “İşbirliğini artırmamız üniversitemizin ve sanayimizin gelişmesinde etkili olacak”

ÜNİVERSİTELERİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARIN İŞ HAYATINA ENTEGRASYONUNU SAĞLAMAK İÇİN OLUŞTURULAN ‘KAMU ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ’ OLUŞUMUNUN AKADEMİK EĞİTİM GÖREN GENÇLERİN İŞ HAYATINI ÖĞRENMELERİ VE TECRÜBE KAZANMALARI AÇISINDAN ÖNEM TAŞIDIĞINI BELİRTEN VALİ MASATLI, “BU İŞBİRLİĞİNİN BAŞLAMASIYLA ÜNİVERSİTELERİN SANAYİ VE TİCARET HAYATIMIZA SAĞLADIĞI KATKILAR OLDUKÇA ARTMIŞTIR. İLİMİZDE DE BU İŞBİRLİĞİNİN OLUMLU SONUÇLARINI BİRÇOK SANAYİ KURULUŞUNDA GÖZLEMLEMEKTEYİZ” DEDİ.

Vali Masatlı: “İşbirliğini artırmamız üniversitemizin ve sanayimizin gelişmesinde etkili olacak”
168 views
24 Aralık 2020 - 17:40

Amasya’da Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) toplantısı, Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Üniversitelerin yaptığı çalışmaların iş hayatına entegrasyonunu sağlamak için oluşturulan ‘Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği’ oluşumunun akademik eğitim gören gençlerin iş hayatını öğrenmeleri ve tecrübe kazanmaları açısından önem taşıdığını belirten Vali Masatlı, “Bu işbirliğinin başlamasıyla üniversitelerin sanayi ve ticaret hayatımıza sağladığı katkılar oldukça artmıştır. İlimizde de bu işbirliğinin olumlu sonuçlarını birçok sanayi kuruluşunda gözlemlemekteyiz” dedi.

Çalışmaların artarak devam etmesinin Amasya ekonomisine ve istihdamına büyük katkısının olacağına değinen Masatlı, “Buradan beklentimiz daha çok üretim, daha fazla inovasyon ve çeşitli teknolojilerin geliştirilmesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız da sürekli bu doğrultuda mesajlar vermekte ve üretim sanayinin geliştirmesinin önemine vurgu yapmaktadır. Özellikle dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde sanayi üretimimizi durdurmamamız ve bazı sektörlerde daha da arttırmamız ekonomimiz ayakta tutan unsur olmuştur. Amasya ölçeğinde yaptığımız bu işbirliğini artırmamız hem üniversitemizin hem de sanayi kuruluşlarımızın gelişmesinde etkili olacaktır” diye konuştu.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü ve diğer yetkililerin de yer aldığı toplantıda faaliyetlere ilişkin sunum yapıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.