Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Suluova’nın potansiyelini üretime ve istihdama dönüştürerek hak ettiği noktaya getirmeliyiz”

İLÇEDEKİ MUHTARLARLA TOPLANTIDA BİR ARAYA GELEN VALİ MASATLI, SULUOVA’NIN VERİMLİ TOPRAKLARA SAHİP BELİRLİ BİR SANAYİ ALTYAPISI VE HAYVANCILIK POTANSİYELİ OLAN BİR İLÇE OLDUĞUNU VURGULAYARAK “MERKEZİ VE YEREL YÖNETİMLER OLARAK MEMLEKETİMİZE EN İYİ HİZMETİ VERMEK, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE, GÜÇLÜ BİR AMASYA VE SULUOVA’NIN OLUŞMASI İÇİN ELİMİZDEN GELEN TÜM ÇABAYI SARF EDECEĞİZ. TABİ BUNLARI YAPARKEN KURUMLARIMIZIN KENDİ ARALARINDAKİ KOORDİNASYONU, SORUMLULUKLARINI BAŞARIYLA YERİNE GETİRMESİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR” DİYE KONUŞTU. SULUOVA BELEDİYE BAŞKANI FATİH ÜÇOK’UN DA KATILDIĞI TOPLANTIDA İL MÜDÜRLERİ TARAFINDAN KURUMLARININ ÇALIŞMALARA İLİŞKİN BİLGİLENDİRMELER YAPILDI. KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI KURUM MÜDÜRLERİNE SORULAR YÖNELTEREK TALEPLERİNİ İLETTİ.

Vali Masatlı: “Suluova’nın potansiyelini üretime ve istihdama dönüştürerek hak ettiği noktaya getirmeliyiz”
296 views
09 Şubat 2022 - 20:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Suluova’nın potansiyelini üretime ve istihdama dönüştürerek hak ettiği noktaya getirmeliyiz” dedi” dedi.

İlçedeki muhtarlarla toplantıda bir araya gelen Vali Masatlı, Suluova’nın verimli topraklara sahip belirli bir sanayi altyapısı ve hayvancılık potansiyeli olan bir ilçe olduğunu vurgulayarak “Merkezi ve yerel yönetimler olarak memleketimize en iyi hizmeti vermek, güçlü bir Türkiye, güçlü bir Amasya ve Suluova’nın oluşması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Tabi bunları yaparken kurumlarımızın kendi aralarındaki koordinasyonu, sorumluluklarını başarıyla yerine getirmesi önem arz etmektedir” diye konuştu.

Kaymakamlıklar, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde halka en iyi hizmeti vermeye gayret ettiklerine değinen Mustafa Masatlı, “Bu bakımdan muhtarlar toplantılarımızı düzenli olarak yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü ülkemizin en ücra köşelerinde bile devletimizi temsil eden onlardır. Bu toplantılarda muhtarlarımız ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerini dinleyerek, sorunların çözümü noktasında adımlar atıyoruz” şeklinde konuştu.

Organize sanayi bölgelerini büyütmeye devam ettiklerini hatırlatan Masatlı, “Besi organize sanayi bölgemizin alt yapı çalışmaları 2022 yatırım programına alınmıştır. Bu çalışmayla Besi OSB’miz 635 dekarlık bir alanda genişleyecektir. Diğer bir sevindirici haber ise bu proje için Cumhurbaşkanlığımız tarafından 26 milyon TL altyapı ödeneği tahsis edilmesidir. Mayıs ayında buranın ihalesini yapıyoruz. Bu şu anlama geliyor. Önümüzdeki sene burada farklı inşaat çalışmalarına başlayabiliriz. Bu durum Suluova adına çok önemli bir gelişmedir. Tarım ve Orman Bakanlığımız da bu önemli gelişmeyi ülkemize duyurmuştur. Sulamayla ilgili çalışmalarımız ise devam etmektedir. Suluova’da yakalamış olduğumuz bu ivmeyi sizlerin de desteğiyle devam ettirmemiz gerekiyor. İlçemizin kalkınması için gereken tüm çalışmalar bundan sonra da aynı özveriyle sürecektir” ifadelerini kullandı.

Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok’un da katıldığı toplantıda il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek taleplerini iletti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.