Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Taşova Karma OSB Amasya ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacak”

AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI, “İLİMİZİN 5. OSB’Sİ OLAN TAŞOVA KARMA OSB AMASYA EKONOMİSİ VE İSTİHDAMINA KATKI SAĞLAYACAKTIR” DEDİ. ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ ÜST KURUL TOPLANTISINA BAŞKANLIK EDEN VALİ MASATLI, KENTİN SANAYİ ALTYAPISINI GÜÇLENDİRMEK AMACIYLA İLK ETAPTA MEVCUT ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN GENİŞLEME ÇALIŞMALARINI BAŞLATTIKLARINI DAHA SONRA TAŞOVA’NIN MEVCUT KONUMU VE POTANSİYELİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK İLÇEDE KARMA OSB KURULMASI İÇİN ÇABA SÜRDÜRDÜKLERİNİ BELİRTTİ.

Vali Masatlı: “Taşova Karma OSB Amasya ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacak”
149 views
14 Nisan 2021 - 17:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “İlimizin 5. OSB’si olan Taşova Karma OSB Amasya ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacaktır” dedi.

Organize sanayi bölgeleri üst kurul toplantısına başkanlık eden Vali Masatlı, kentin sanayi altyapısını güçlendirmek amacıyla ilk etapta mevcut organize sanayi bölgelerinin genişleme çalışmalarını başlattıklarını daha sonra Taşova’nın mevcut konumu ve potansiyelini göz önünde bulundurarak ilçede karma OSB kurulması için çaba sürdürdüklerini belirtti.

Yoğun çalışmalar ve çeşitli bakanlıklarla gerçekleşen istişareler neticesinde Amasya Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesinin 363 sicil numarasıyla kurulduğuna değinen Masatlı, “Bu sürecin olumlu olarak neticelenmesinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni kurulan Taşova OSB hem ilçemizin hem de Amasya’nın ekonomisi ve istihdamına büyük katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde yapılan görüşmelerle de mevcut OSB’lerin arıtma tesislerinin yatırım programına alınmasının kararlaştırıldığına da dikkat çeken Mustafa Masatlı, OSB’lerdeki genişleme çalışmalarında ise son aşamaya gelindiğini vurguladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.