Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Taşova OSB ile tarımı destekleyen sanayiyi geliştirmemiz göçü engelleyecek ve kırsal yaşamı canlandıracak”

GEÇEN AY RESMEN KURULMASIYLA KENTİN 5. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLAN TAŞOVA KARMA OSB’NİN ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAĞINA İŞARET EDİP FAALİYETE GEÇMESİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI BİTİRMEK VE YATIRIMCILARA YER TAHSİSİNE BAŞLAMAK İSTEDİKLERİNE DEĞİNEN VALİ MASATLI, “BU AŞAMADAN SONRA GEREKLİ PROSEDÜRLERİ YERİNE GETİREREK EN KISA SÜREDE OSB’MİZİ AKTİF HALE GETİRMELİYİZ. BİZİM TAŞOVA OSB’DEKİ EN BÜYÜK ŞANSIMIZ İSE OSB SAHASININ %95’İ BULAN KISMININ KAMU ARAZİSİ OLMASIDIR. BU DURUM HEM SÜRECİ HIZLANDIRMIŞ HEM DE KURULUŞ MALİYETİMİZİ MİNİMUMA İNDİRMİŞTİR” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Taşova OSB ile tarımı destekleyen sanayiyi geliştirmemiz göçü engelleyecek ve kırsal yaşamı canlandıracak”
175 views
28 Mayıs 2021 - 22:10

Taşova Karma OSB tanıtım toplantısına katılan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Tarım sektörünü ve tarım sektörünü destekleyen sanayiyi geliştirmemiz göçü engelleyecek ve kırsal yaşamı canlandıracaktır” dedi.

Geçen ay resmen kurulmasıyla kentin 5. organize sanayi bölgesi olan Taşova Karma OSB’nin önemli katkı sağlayacağına işaret edip faaliyete geçmesi için gerekli çalışmaları bitirmek ve yatırımcılara yer tahsisine başlamak istediklerine değinen Vali Masatlı, “Bu aşamadan sonra gerekli prosedürleri yerine getirerek en kısa sürede OSB’mizi aktif hale getirmeliyiz. Bizim Taşova OSB’deki en büyük şansımız ise OSB sahasının %95’i bulan kısmının kamu arazisi olmasıdır. Bu durum hem süreci hızlandırmış hem de kuruluş maliyetimizi minimuma indirmiştir” diye konuştu.

İlçeyi gezdiğinde özellikle köylerde genç nüfusun sürekli azaldığını ve dışarıya göç verildiğinin görüldüğüne değinen Mustafa Masatlı, “Bizim burada tarım sektörünü ve tarım sektörünü destekleyen sanayiyi geliştirmemiz göçü engelleyecek ve kırsal yaşamı canlandıracaktır. Taşova OSB’yi bu aşamaya getirmek meşakkatli olmuş, ancak sonucu itibariyle bizlere halkımıza hizmet etmenin mutluluğunu yaşatmıştır. Bu süreç valiliğimizin koordinesinde milletvekillerimizin, Taşova Belediyemizin, Taşova Esnaf Odamızın ve sanayicilerimizin güç birliğiyle başarılmıştır” şeklinde konuştu.

Taşova OSB’nin hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Masatlı, “Yaptığımız tüm bu çalışmalar için bizlere imkân sağlayan, hedefler gösteren, ülkemize yeni bir vizyon çizen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi olmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ile Tarım ve Orman Bakanımıza şükranlarımı sunuyor, değerli milletvekillerimize, Taşova Belediyemize, Amasya Ticaret ve Sanayi Odasına, Taşova Esnaf ve Sanatkârlar Odasına ve emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Büyük Amasya Oteli’ndeki toplantıya AK Parti Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkan Vekili Hasan Şahin, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk ile MHP İl Başkanı Şuayip Ak da katıldı.

Programda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Burak Arzu tarafından Taşova OSB’nin kuruluş süreci hakkında bir sunum yapıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.