Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Tedbirlere sıkı şekilde devam ederek düşüş eğilimini sürdürmeliyiz”

TAM KAPANMA SÜRECİNDE ÜLKE GENELİNDE OLDUĞU GİBİ AMASYA’DA DA VAKA SAYILARINDA CİDDİ ORANLARDA DÜŞÜŞLERİN OLDUĞUNU BELİRTEN VALİ MASATLI, “AŞILAMADA İYİ BİR ORAN YAKALAMIŞ BULUNUYORUZ. AŞILAMAYI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KÖYLERİMİZDE HALKIMIZA HİZMET SUNMAKTADIR. YAZ DÖNEMİNİ RAHAT BİR ŞEKİLDE GEÇİRMEK İÇİN BİRAZ DAHA SABIRLI OLMALI VE TEDBİRLERE UYMALIYIZ” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Tedbirlere sıkı şekilde devam ederek düşüş eğilimini sürdürmeliyiz”
213 views
18 Mayıs 2021 - 23:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “1 Haziran’a kadar sürecek kademeli normalleşme döneminde tedbirlere sıkı şekilde devam ederek bu düşüş eğilimini sürdürmeliyiz” dedi.

Tam kapanma sürecinde ülke genelinde olduğu gibi Amasya’da da vaka sayılarında ciddi oranlarda düşüşlerin olduğunu belirten Vali Masatlı, “Aşılamada iyi bir oran yakalamış bulunuyoruz. Aşılamayı kolaylaştırmak için Sağlık Müdürlüğümüz köylerimizde halkımıza hizmet sunmaktadır. Yaz dönemini rahat bir şekilde geçirmek için biraz daha sabırlı olmalı ve tedbirlere uymalıyız” diye konuştu.

İl genelinde sunulan kamu hizmetleri ile kamu yatırımlarının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıya başkanlık eden Mustafa Masatlı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile üreticilerimizin elinde kalan soğan ve patatesin satın alınarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına başlanmıştı. İlimiz genelinde bu kapsamda temin edilen ürünleri halkımıza ulaştırmış bulunuyoruz. Yine pandemi yardımları kapsamında belirlenen tutarlarda hak sahiplerine ödenmiştir. Bunların dışında birçok hizmet alanında yatırımlar ve projeler devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Masatlı, il merkezindeki işyerlerinde denetim yaparak esnaflar ve vatandaşlardan tedbirlere dikkatle uymayı sürdürmelerini istedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.