Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Üretimin ve sanayinin olmadığı bir yerde kalkınmadan söz edemeyiz”

ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI’NA SUNDUKLARI OSB ALTYAPILARININ İYİLEŞTİRİLMESİNE YÖNELİK PROJELERİN BU AÇIDAN ÖNEMLİ OLDUĞUNU VURGULAYAN VALİ MASATLI, “İLİMİZDEKİ OSB’LERİN VERİMLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMASI AMASYA EKONOMİSİ VE İSTİHDAMINA ÖNEMLİ ÖLÇÜDE KATKI SAĞLAYACAKTIR” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Üretimin ve sanayinin olmadığı bir yerde kalkınmadan söz edemeyiz”
117 views
10 Şubat 2021 - 18:50

Amasya’da organize sanayi bölgeleri üst kurul toplantısı yapıldı. Toplantıya başkanlık eden Vali Mustafa Masatlı, “Üretimin ve sanayinin olmadığı bir yerde kalkınmadan söz edemeyiz. Bu sebeple OSB’lerimizin altyapı ihtiyaçlarını gidermek önceliğimizdir” dedi.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na sundukları OSB altyapılarının iyileştirilmesine yönelik projelerin bu açıdan önemli olduğunu vurgulayan Vali Masatlı, “İlimizdeki OSB’lerin verimli bir şekilde çalışması Amasya ekonomisi ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

OSB’lerin faaliyetlerini gözden geçirerek ihtiyaç ve sorunlarının tespitinin gerekliliğine değinen Mustafa Masatlı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda sanayi alanında ilimiz için öngörülen hedefleri yakalamak için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Taşova’da organize sanayi bölgesi kurulmasına yönelik çalışmaların da ele alındığı toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), AB Proje Ofisi yetkilileri ile ilde faaliyet gösteren OSB’lerin müdürleri yer aldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.