Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz”

EŞİ ESRA MASATLI İLE BİRLİKTE ŞEHİT TOPÇU ER TUNCAY KURT’UN AİLESİNE, ÇEŞİTLİ RAHATSIZLIKLARI BULUNAN ALİ ASAF AKTAŞ, 82 YAŞINDAKİ NACİYE HİCİN İLE BABASINI KAYBEDEN TUANA SU AKGÜL’E ZİYARETLERDE BULUNAN VALİ MASATLI, “AMASYA’MIZDA DA DEVLETİMİZİN YARDIM ELİNE İHTİYAÇ DUYAN HERKESİ TESPİT ETMEK VE İHTİYAÇ DUYDUKLARI DESTEĞİ KENDİLERİNE SAĞLAMAK İÇİN GEREK TÜM KURUM, KURULUŞ VE GÖREVLİLERİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDEDİR. İLİMİZİN YÖNETİCİLERİ OLARAK BİZLERDE SOSYAL DEVLET OLMANIN BİR GEREĞİ OLARAK YAŞLILARIMIZIN, ENGELLİLERİN, KİMSESİZ YAVRULARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. BU BİZİM ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZDİR” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz”
158 views
29 Ocak 2021 - 9:30

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentteki yaşlı, engelli ve kimsesizlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Eşi Esra Masatlı ile birlikte Şehit Topçu Er Tuncay Kurt’un ailesine, çeşitli rahatsızlıkları bulunan Ali Asaf Aktaş, 82 yaşındaki Naciye Hicin ile babasını kaybeden Tuana Su Akgül’e ziyaretlerde bulunan Vali Masatlı, “Amasya’mızda da devletimizin yardım eline ihtiyaç duyan herkesi tespit etmek ve ihtiyaç duydukları desteği kendilerine sağlamak için gerek tüm kurum, kuruluş ve görevlilerimiz vatandaşlarımızın hizmetindedir. İlimizin yöneticileri olarak bizlerde sosyal devlet olmanın bir gereği olarak yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu bizim öncelikli görevimizdir” diye konuştu.

Ailelerle yakından ilgilenerek sohbet eden Masatlı, “Son 18 yılda sosyal hizmetler alanında ülkemize çağ atlatan birçok proje ve uygulama hayata geçirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğündeki hükümetimiz dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarıyla ülkemizde ilklere imza atmıştır. Hasta bakım aylığı, engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aylıklarında yapılan iyileştirmeler, Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde devam eden koruyucu aile programı, şehit aileleri ve gazilerimize yönelik uygulamalar, TOKİ aracılığıyla yürütülen engelli ve düşük gelir seviyesine sahip vatandaşlarımıza yönelik konut projeleri bu çalışmaların yalnızca bir kaçıdır” ifadelerini kullandı.

Ziyaretlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt da yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.