Amasya Havadis

Vali Masatlı: “Yaz aylarını rahat geçirmemiz ancak aşılamada göstereceğimiz yüksek performansla mümkün olacak”

PANDEMİ TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA BAŞKANLIK EDEN VALİ MASATLI, “AŞILAMA ÇALIŞMALARINDA 65 YAŞ ÜSTÜ NÜFUSUMUZUN YÜZDE 85’İNİ AŞILAYARAK TÜRKİYE GENELİNDE İLK SIRALARDA YER ALMAKTAYIZ. HALKIMIZDAN İSTEĞİMİZ AŞI SIRASI GELEN HERKESİN, HEM KENDİ SAĞLIKLARI HEM DE TOPLUM SAĞLIĞI AÇISINDAN AŞILARINI YAPTIRMALARIDIR. VAKA YAŞ ORTALAMASINDA YAŞANAN DÜŞÜŞ, AŞININ OLUMLU SONUÇ VERDİĞİNİN DE BİR GÖSTERGESİDİR” DİYE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “Yaz aylarını rahat geçirmemiz ancak aşılamada göstereceğimiz yüksek performansla mümkün olacak”
146 views
19 Nisan 2021 - 16:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Yaklaşan yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmemiz ancak aşılamada göstereceğimiz yüksek performansla mümkün olacaktır” dedi.

Pandemi tedbirleri değerlendirme toplantısına başkanlık eden Vali Masatlı, “Aşılama çalışmalarında 65 yaş üstü nüfusumuzun yüzde 85’ini aşılayarak Türkiye genelinde ilk sıralarda yer almaktayız. Halkımızdan isteğimiz aşı sırası gelen herkesin, hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı açısından aşılarını yaptırmalarıdır. Vaka yaş ortalamasında yaşanan düşüş, aşının olumlu sonuç verdiğinin de bir göstergesidir” diye konuştu.

Ramazan ayında sosyal hareketliliğin azaltması halinde salgının seyrinin olumlu yönde değişeceğini düşünmekte olduklarına değinen Masatlı, “İlimiz genelinde halkımızın toplu iftarlara ve diğer Ramazan etkinliklerine bu yıl ara vermesi gerekmektedir. Bilindiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığımızın açıkladığı üzere teravih namazları bu yıl evlerde kılınacaktır. Ayrıca aşının oruçluyken de yaptırılabileceği yine Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından açıklanmıştır” şeklinde konuştu.

İl yöneticilerinin de yer aldıkları toplantıda uygulanan tedbirler değerlendirilerek İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz tarafından Korona virüs (Kovid-19) salgınının seyri hakkında bilgilendirme yapıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.