Amasya Havadis

YEDAM Amasya’da ücretsiz danışmanlık faaliyetine başladı

TAMAMI BAĞIMLILIK ALANINDA UZMAN PSİKOLOGLAR VE SOSYAL HİZMET UZMANLARINDAN OLUŞAN YEDAM EKİBİ, TÜTÜNÜN YANI SIRA ALKOL, MADDE, İNTERNET VE KUMARLA İLGİLİ SORUNLAR YAŞAYAN KİŞİLERE SAĞLANAN ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK VE SOSYAL DESTEKLE YENİDEN HAYATA KAZANDIRILMALARI İÇİN YARDIMCI OLUYOR. YEDAM’A 115 NUMARALI YEŞİLAY DANIŞMANLIK MERKEZİ DANIŞMA HATTI’NDAN ULAŞILARAK ÜCRETSİZ DESTEK ALINABİLİYOR.

YEDAM Amasya’da ücretsiz danışmanlık faaliyetine başladı
215 views
20 Kasım 2021 - 17:10

Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Amasya’da bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ile rehabilitasyon desteği sağlamaya başladı.

Tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlar ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan YEDAM ekibi, tütünün yanı sıra alkol, madde, internet ve kumarla ilgili sorunlar yaşayan kişilere sağlanan ücretsiz psikolojik ve sosyal destekle yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyor. YEDAM’a 115 numaralı Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı’ndan ulaşılarak ücretsiz destek alınabiliyor.

İldeki gazetecilere faaliyetleri konusunda verdiği bilgilerde Amasya YEDAM’ın yurt genelindeki 104 merkezden biri olduğunu belirten Yeşilay Amasya Şubesi Başkanı Selim Türkmen, “Bağımlı kişilere bağımlılıklarından kurtulmaları konusunda yardımcı oluyor ve tekrar kullanmaya başlamamaları amacıyla yöntemler öğretmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Öfke kontrolsüzlüğü, kaygı gibi ruhsal sorunlar yaşayanlara ada psikolojik destek sağlandığına değinen Türkmen, “Bu süreci nasıl yönetmeleri gerektiği konusunda ailelerini bilgilendiriyoruz. Bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız bize başvurarak sağlıklı bir yaşama adım atabilirler” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.