Amasya Havadis

Görme engelli kadınlar Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor

AMASYA MÜFTÜLÜĞÜ BÜNYESİNDEKİ AKMESCİD KUR’AN KURSUNDA UZUN SÜREDİR EĞİTİM ALAN MERVE GÖKÇURAK, DİLEK KAYA, CANAN ERDEM VE KADER AKBULUT’A TÜRKİYE DİYANET VAKFI (TDV) AMASYA ŞUBESİ TARAFINDAN BRAİLLE ALFABELİ KUR’AN-I KERİM HEDİYE EDİLDİ. GÖRME ENGELLİ İNSANLARIN OKUYUP YAZMASI İÇİN GELİŞTİRİLEN BRAİLLE ALFABESİYLE YAZILMIŞ KUR’AN-I KERİM’İ KURSİYERLERE VEREN AMASYA MÜFTÜSÜ DURMUŞ AYVAZ KENDİLERİNİ KUTLADI.

Görme engelli kadınlar Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor
156 views
14 Ocak 2022 - 15:10

Amasya’da görme engelli 4 kadın Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor.

Amasya Müftülüğü bünyesindeki Akmescid Kur’an kursunda uzun süredir eğitim alan Merve Gökçurak, Dilek Kaya, Canan Erdem ve Kader Akbulut’a Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Amasya Şubesi tarafından Braille alfabeli Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Görme engelli insanların okuyup yazması için geliştirilen Braille alfabesiyle yazılmış Kur’an-ı Kerim’i kursiyerlere veren Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz kendilerini kutladı.

TDV Kadın ve Gençlik Kolları Sorumlusu Elvan Nergiz, Kadın Kolları Komisyon üyeleri Din Hizmetleri Uzmanı Şükriye Ayvaz ve Meryem Özbakır da kursiyerlere hediyeler verip öğretici Ayla Şahin’e teşekkür ettiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.