Amasya Havadis

Amasya Valisi Masatlı: “Meslek lisesi öğrencilerimizi ‘aranan eleman’ olarak yetiştireceğiz”

MESLEKİ EĞİTİMİ TANITMA VE YAYGINLAŞTIRMA PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN 2023 EĞİTİM VİZYONU BELGESİNDE MESLEKİ EĞİTİME ATFEDİLEN DEĞERİN, REHBERLİK VE ERİŞİM İMKÂNLARININ ARTIRILMASI, YENİ NESİL MÜFREDATLARIN GELİŞTİRİLMESİ, EĞİTİM ORTAMLARI VE İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ, EĞİTİM İSTİHDAM ÜRETİM İLİŞKİSİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ HEDEFLERİNİN BULUNDUĞUNU HATIRLATAN VALİ MASATLI, “MESLEK LİSELERİMİZİ MEMLEKET MESELESİ OLARAK GÖRÜYORUZ . ÇÜNKÜ BURALARDAN KALİFİYE ELEMANLAR, ÜLKEMİZİN ÜRETİM EKONOMİSİNE KATKI YAPAN GENÇLERİMİZ YETİŞMEKTEDİR. BU OKULLARA ÜLKEMİZİN İHTİYACI VARDIR” DİYE KONUŞTU.

Amasya Valisi Masatlı: “Meslek lisesi öğrencilerimizi ‘aranan eleman’ olarak yetiştireceğiz”
405 views
24 Şubat 2022 - 17:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Meslek liselerindeki öğrencilerimizi ara eleman olarak değil, aranan eleman olarak yetiştireceğiz” dedi.

Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi bilgilendirme toplantısında Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde mesleki eğitime atfedilen değerin, rehberlik ve erişim imkânlarının artırılması, yeni nesil müfredatların geliştirilmesi, eğitim ortamları ve insan kaynaklarının geliştirilmesi, eğitim istihdam üretim ilişkisinin güçlendirilmesi hedeflerinin bulunduğunu hatırlatan Vali Masatlı, “Meslek liselerimizi memleket meselesi olarak görüyoruz . Çünkü buralardan kalifiye elemanlar, ülkemizin üretim ekonomisine katkı yapan gençlerimiz yetişmektedir. Bu okullara ülkemizin ihtiyacı vardır” diye konuştu.

Meslek liselerinin Türkiye’nin geleceğinde, çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu nitelikli ve donanımlı gençlerin yetiştirilmesinde çok önemli bir yere sahip olduğuna değinen Mustafa Masatlı, “Bu konudaki hedefimiz, meslek lisesi öğrencilerimizin niteliğini artırıp gelişimini sağlayarak kalifiye meslek elemanları yetiştirip ülkemizin yerel ve ulusal sanayi sistemine katkı sağlamaktır. Güçlü mesleki eğitim, güçlü Türkiye şiarıyla inşallah hep birlikte tüm çocuklarımıza dokunacağız” şeklinde konuştu.

Amasya TSO toplantı salonunda yapılan toplantıda İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, okul müdürleri ile meslek odaları ve birlik temsilcileri yer aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.