Amasya Havadis

İl Müdürü Kurt’tan Amasya halkına ‘koruyucu aile’ çağrısı

KORUYUCU AİLE HİZMETİNDE AMACIN KORUNMA VE BAKIM ALTINDA BULUNAN ÇOCUĞUN BİR AİLENİN YANINDA KARMAŞIK VE SORUNLU OLAN DÖNEMİNİ ÖRSELENMEDEN GEÇİRMESİ İLE NORMAL HAYATINI DEVAM ETTİRMESİNİ SAĞLAMAK OLDUĞUNU BELİRTEN İL MÜDÜRÜ KURT, KENT GENELİNDE 47 KORUYUCU AİLENİN YANINDA 62 ÇOCUĞUN KALDIĞINA DEĞİNİP BU SAYINININ ARTIRILMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI.

İl Müdürü Kurt’tan Amasya halkına ‘koruyucu aile’ çağrısı
168 views
27 Ocak 2021 - 18:50

Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ahmet Kurt, Amasya halkına çağrı yaparak koruyucu aile uygulamasına destek olmaya davet etti.

Koruyucu aile hizmetinde amacın korunma ve bakım altında bulunan çocuğun bir ailenin yanında karmaşık ve sorunlu olan dönemini örselenmeden geçirmesi ile normal hayatını devam ettirmesini sağlamak olduğunu belirten İl Müdürü Kurt, kent genelinde 47 koruyucu ailenin yanında 62 çocuğun kaldığına değinip bu sayınının artırılması gerektiğini vurguladı.

Düzenlediği basın toplantısında kendisinin de duyarlılığı artırmak adına koruyucu aile uygulamasına katıldığını hatırlatan Kurt, bu ailelere 2020 yılında 1.376.777,74 TL ödeme yapıldığını söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.