Amasya Havadis

Amasya Belediyesi Akdağ’a HES kuruyor

1,8 MEGAVATLIK ELEKTRİĞİN ÜRETİLECEĞİ HES KURULMASI İÇİN GERÇEKLEŞTİRİLEN İHALE SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNAN BELEDİYE BAŞKANI SARI, “İNŞALLAH BURADAKİ ELEKTRİK ÜRETİMİMİZLE BERABER ‘SUYU NEDEN YÜZDE 50 UCUZLATTINIZ. PARAYI NEREDEN BULACAKSINIZ?’ DİYENLERE DE BU PROJEMİZ İLE CEVAP VERMİŞ OLDUK. AYLIK 2 MİLYON LİRA TOPLANAN VE YÜZDE 50 İNDİRİM YAPTIKTAN SONRA 1 MİLYON LİRAYA DÜŞEN SU GELİRİMİZİ KURACAĞIMIZ HİDROELEKTRİK SANTRALİNDEN ELDE EDECEĞİMİZ 1 MİLYON LİRA GELİRLE DENGELEMİŞ OLACAĞIZ” DEDİ.

Amasya Belediyesi Akdağ’a HES kuruyor
204 views
27 Ocak 2021 - 17:00

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, kentin su ihtiyacının karşılandığı Akdağ mevkisinde hidroelektrik santrali (HES) kuracaklarını açıkladı.

1,8 megavatlık elektriğin üretileceği HES kurulması için gerçekleştirilen ihale sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Sarı, “İnşallah buradaki elektrik üretimimizle beraber ‘Suyu neden yüzde 50 ucuzlattınız. Parayı nereden bulacaksınız?’ diyenlere de bu projemiz ile cevap vermiş olduk. Aylık 2 milyon lira toplanan ve yüzde 50 indirim yaptıktan sonra 1 milyon liraya düşen su gelirimizi kuracağımız hidroelektrik santralinden elde edeceğimiz 1 milyon lira gelirle dengelemiş olacağız” dedi.

Akdağ suyunun şehre gelişinin sağlandığı 5 kilometre alandaki isale hattının da değişiminin yapılacağına değinen Başkan Sarı, ayrıca kuracakları su paketleme ünitesiyle de belediye bütçesine gelir elde edileceğini vurguladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.