Amasya Havadis

Amasya’da düğün salonu tekstil atölyesi oldu

AMASYA’NIN YEŞİL YENİCE MAHALLESİ’NDE BELEDİYEYE AİT DÜĞÜN SALONU OLARAK KULLANILAN BİNA TEKSTİL ATÖLYESİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ. AMASYA BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE ATÖLYESİNİ OLUŞTURUP ÇOĞU AYNI MAHALLEDEN İŞSİZ 40 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYAN TERZİ ÖZLEM KÜÇÜKKAHYAOĞLU, BU SAYIYI 3 AYDA 150’YE ULAŞTIRMAYI PLANLIYOR.

Amasya’da düğün salonu tekstil atölyesi oldu
124 views
15 Kasım 2021 - 9:10

Amasya’nın Yeşil Yenice Mahallesi’nde belediyeye ait düğün salonu olarak kullanılan bina şalvar dikerek terzilik yapan Özlem Küçükkahyaoğlu’na destek için tekstil atölyesine dönüştürüldü. Amasya Belediyesi’nin desteğiyle atölyesini oluşturup çoğu aynı mahalleden işsiz 40 kişiye istihdam sağlayan terzi Özlem Küçükkahyaoğlu, bu sayıyı 3 ayda 150’ye ulaştırmayı planlıyor.

Şalvar dikerek başladığı terzilik mesleğinde kurduğu hayallerini gerçeğe dönüştürmek için harekete geçen evli ve 2 çocuk annesi Küçükkahyaoğlu, planlarını anlattığı Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’dan umduğundan fazla destek aldı. Yeşil Yenice Mahallesi’nde düğün salonu olarak kullanılan binayı aynı mahalleden insanları çalıştırmak kaydıyla kendisini tahsis edebileceklerini belirten Başkan Sarı’nın koşullarını hemen kabul eden 36 yaşındaki Küçükkahyaoğlu, 30’u kadın 40 kişiyi atölyesinde buluşturdu. Tekstil deneyimi olmayanlara dikiş tekniklerini bizzat kendisi öğretti.

Yaz döneminden meyve bahçelerinde çalışan kadınların boş kaldıkları bu süreçte atölyesinde istihdam etmenin mutluluğunu yaşayan Küçükkahyaoğlu, “Arkadaşlarımız bağda, bahçede çalışıyorlardı. Çok yetenekliler. Bir ayda makineye adapte oldular. Kısa sürede 80 kişiye, 3 ayda da 150 personele ulaşmayı hedefliyorum” dedi.

Genç girişimci desteği dolayısıyla Belediye Başkanı Sarı’ya da teşekkür etti. Atölyede çalışan Tülin Yörükoğlu da gün boyunca dikiş yapıp para kazanmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Kent ekonomisine katkıda bulunmak ve istihdam sağlamak için kendilerine müracaat eden girişimcilere belediyenin imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayan Başkan Sarı ise “Düğün salonunu da veririz. Yeter ki istihdam sağlasınlar” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.