Amasya Havadis

Vali Masatlı: “En kısa sürede Taşova OSB’yi faaliyete geçirerek yatırımcılara yer tahsisine başlamak istiyoruz”

ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI’NIN UYGULADIĞI KATMA DEĞERLİ ÜRETİM ALTYAPISININ DESTEKLENMESİ MALİ DESTEK PROGRAMINDAN YÜZDE 28’LİK ORANLA EN ÇOK PAYI AMASYA’NIN ALDIĞINA DEĞİNEN MUSTAFA MASATLI, “BU PROJELERLE İLİMİZDEKİ AMASYA OSB, MERZİFON OSB, SULUOVA KARMA OSB VE SULUOVA BESİ OSB’NİN ALTYAPILARI GÜÇLENDİRİLECEK VE MARKA DEĞERLERİ ARTACAKTIR. BU KAPSAMDA OKA VE OSB’LERİMİZ ARASINDA DESTEKLEME PROTOKOLLERİ DE İMZALANMIŞ OLUP 6 MAYIS 2021 GÜNÜ İTİBARİYLE PROJE EĞİTİMLERİNE BAŞLANACAKTIR” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

Vali Masatlı: “En kısa sürede Taşova OSB’yi faaliyete geçirerek yatırımcılara yer tahsisine başlamak istiyoruz”
212 views
05 Mayıs 2021 - 20:10

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “En kısa sürede Taşova OSB’nin faaliyete geçmesi için gerekli çalışmaları bitirmek ve yatırımcılara yer tahsisine başlamak istiyoruz” dedi.

Geçen ay resmen kurulan ve kentin 5. OSB’si olan Taşova Karma OSB’nin önemli katkı sağlayacağını belirten Vali Masatlı, “Amasya’nın sanayi potansiyelini üst seviyede kullanmak ancak OSB’lerimizi genişletmekle mümkün olabilecektir. Taşova OSB’nin faal hale gelmesi ve diğer OSB’lerimizdeki genişleme çalışmalarının tamamlanmasıyla Amasya ekonomisi daha da büyüyecek ve sanayi istihdamımız artacaktır” diye konuştu.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın uyguladığı Katma Değerli Üretim Altyapısının Desteklenmesi Mali Destek Programından yüzde 28’lik oranla en çok payı Amasya’nın aldığına değinen Mustafa Masatlı, “Bu projelerle ilimizdeki Amasya OSB, Merzifon OSB, Suluova Karma OSB ve Suluova Besi OSB’nin altyapıları güçlendirilecek ve marka değerleri artacaktır. Bu kapsamda OKA ve OSB’lerimiz arasında destekleme protokolleri de imzalanmış olup 6 Mayıs 2021 günü itibariyle proje eğitimlerine başlanacaktır” şeklinde konuştu.

Amasya, Merzifon ve Suluova OSB’nin arıtma tesislerinin kurulması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde yaptıkları görüşmelerin olumlu neticelendiğini ve arıtma tesislerinin 2021 yılı yatırım programına dahil edildiğini vurgulayan Masatlı’nın başkanlığındaki OSB üst kurul toplantısında genişleme çalışmaları, atıksu arıtma tesisi çalışmaları, OKA Mali Destek Programı ve Taşova OSB’nin faaliyete geçme süreci hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.