Amasya Havadis

Ziyaret’te 2. etap TOKİ konutlarının anahtar teslimi yapıldı

AMASYA’NIN ZİYARET BELDESİNDE TOKİ TARAFINDAN İNŞA EDİLEN 356 KONUT HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ. 2. ETAP TOKİ KONUTLARININ TESLİM TÖRENİNE KATILAN VALİ MUSTAFA MASATLI, “KIRSAL NÜFUSUN AZALDIĞI ÜLKEMİZDE HALKIMIZIN BELDEMİZE YAPILAN BU KONUTLARA İLGİ GÖSTERMESİ KIRSAL YAŞAMIN YENİDEN CANLANMASI VE İLİMİZİN TARIMSAL POTANSİYELİNİ EN ÜST DÜZEYDE KULLANMAMIZ ADINA UMUT VERİCİ BİR GELİŞMEDİR” DEDİ.

Ziyaret’te 2. etap TOKİ konutlarının anahtar teslimi yapıldı
206 views
17 Mayıs 2021 - 20:10

Amasya’nın Ziyaret beldesinde TOKİ tarafından inşa edilen 356 konut hak sahiplerine teslim edildi.

2. etap TOKİ konutlarının teslim törenine katılan Vali Mustafa Masatlı, “Kırsal nüfusun azaldığı ülkemizde halkımızın beldemize yapılan bu konutlara ilgi göstermesi kırsal yaşamın yeniden canlanması ve ilimizin tarımsal potansiyelini en üst düzeyde kullanmamız adına umut verici bir gelişmedir” dedi.

Ramazan Bayramı sonrasında gerçekleşen törende hak sahiplerine anahtarlarının teslim edilmesinden memnuniyet duyan Vali Masatlı, “Sosyal donatıları, camisi ve ticari alanlarıyla tam bir yaşam merkezi olan bu projede yer alan 356 konutun hak sahibi vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, kendilerine bu konutlarda aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

Son 18 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki hükümetler döneminde Türkiye’de, sağlıktan ulaşıma, eğitimden sosyal hizmetlere, tarımdan sanayiye kadar birçok alanda büyük bir gelişim ve dönüşüm yaşandığına değinen Mustafa Masatlı, bugünkü anahtar teslimleriyle birlikte kentte TOKİ tarafından 5412 konutun yapımının tamamlandığını vurguladı. Masatlı, “Bu gelişimin önemli ayaklarından birini de kentsel dönüşüm ve toplu konutlar oluşturmaktadır. Birinci derece deprem kuşağında yer alan Ülkemizde gerçekleştirilen yasal değişiklikler ve modern bir şehircilik anlayışı ile yapı stokumuz güçlendirilerek şehirlerimizi depreme dayanıklı bir hale getirmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştirilmiştir” şeklinde konuştu.

Aşağı Mahallede inşa edilen konutların yöre halkına hayırlı, uğurlu olmasını dileyen Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık da inşa edilecek 150 konutluk 3. Etap TOKİ konutlarının ihalesinin ise Haziran ayında yapılacağını söyledi.

Törende AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, AK Parti İl Başkanı M. Akif Kesmekaya ve MHP İl Başkanı Şuayip Ak da yer aldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.