Amasya Havadis

‘Amasya Bilim Şenliği’ için işbirliği protokolü imzalandı

REKTÖR PROF DR. SÜLEYMAN ELMACI VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER COŞKUN’UN İMZALADIĞI PROTOKOL KAPSAMINDA SALON, LABORATUVAR TAHSİSİ, UZEM STÜDYOLARINDAN YARARLANILMASI GİBİ FARKLI KONULARDA İŞ BİRLİĞİNİ AMAÇLANIYOR.

‘Amasya Bilim Şenliği’ için işbirliği protokolü imzalandı
215 views
03 Ocak 2021 - 16:20

Amasya Üniversitesi ve Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü arasında TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında ‘Amasya Bilim Şenliği’ düzenlenmesine ilişkin iş birliği protokolü imzaladı.

Rektör Prof Dr. Süleyman Elmacı ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun’un imzaladığı protokol kapsamında salon, laboratuvar tahsisi, UZEM stüdyolarından yararlanılması gibi farklı konularda iş birliğini amaçlanıyor.

Üniversitenin olanaklarından öğretmenlerin ve gençlerin yararlanacak olmasının kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirten Rektör Elmacı, “Üniversite olarak en büyük amacımız gelecek kuşakların ürettikleriyle, üretecekleriyle ülkemizi daha ileri seviyelere taşımalarıdır. Üniversitemizin fiziki imkanları, akademik birikimi sonuna kadar yeni düşünce ve fikirlere açık. Bilim şenliğine katılacak gençlerimizi şimdiden kutluyorum. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Prof. Dr. Elmacı’ya teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Coşkun da, ”Amasya Üniversitesinden beklediğimiz desteği her zaman ki gibi aldık. Ülkemizi daha ileriye taşımak amacıyla yaptığımız bu çalışmada çok güzel işlerin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Üniversitemiz ile bu tür etkinlikleri birlikte yürütmek bizi fazlasıyla memnun etmektedir diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.