Amasya Havadis

Amasya Üniversitesi’nde akademik teşvik ödül töreni yapıldı

TÖRENE KATILAN VALİ MUSTAFA MASATLI DA, “TÜRK ÜNİVERSİTELERİNİN, AKADEMİSYENLERİNİN FARKLI BİR TARAFI HER ŞEYDE ÖNCE BİLİMSEL ÇABALARINDA KİŞİSEL BİR BEKLENTİ İÇERİSİNE GİRMEMELERİDİR. BU NOKTADA HEPSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM. AMASYA ÜNİVERSİTESİNİN BİLİME YAPTIKLARI KATKILARINDAN DOLAYI ÖDÜL ALMAYA HAK KAZANAN AKADEMİSYENLERİNİ BURADAN TEBRİK EDİYORUM” DİYE KONUŞTU. 2020 YILI BİLİM ÖDÜLÜ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN PROF. DR. HASAN TANAK’A, 2020 YILI ARAŞTIRMA TEŞVİK ÖDÜLÜNÜ İSE FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN DOÇ. DR. SERKAN DEMİRCİ’YE VERİLDİ.

Amasya Üniversitesi’nde akademik teşvik ödül töreni yapıldı
271 views
01 Temmuz 2021 - 20:10

Amasya Üniversitesi’nde 2020 yılı akademik teşvik ödül töreni düzenlendi. Başarılı akademisyenlere ödülleri verildi.

Rektörlük konferans salonunda gerçekleşen törende başarılı akademisyenleri kutlayan Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Amacımız üniversitemizde üretilen bilgiyi sanayiye, iş hayatına, sağlığa, kültüre, sanata aktararak toplumsal faydaya dönüştürmektir. Akademisyenlerimizin başarıları, yapacağımız yeni çalışmalarda en güçlü motivasyon kaynağı olacaktır” dedi.

Törene katılan Vali Mustafa Masatlı da, “Türk üniversitelerinin, akademisyenlerinin farklı bir tarafı her şeyde önce bilimsel çabalarında kişisel bir beklenti içerisine girmemeleridir. Bu noktada hepsine teşekkür ediyorum. Amasya Üniversitesinin bilime yaptıkları katkılarından dolayı ödül almaya hak kazanan akademisyenlerini buradan tebrik ediyorum” diye konuştu.

2020 Yılı Bilim Ödülü Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hasan Tanak’a, 2020 Yılı Araştırma Teşvik Ödülünü ise Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Serkan Demirci’ye verildi. Fen, Sağlık, Mühendislik, Sosyal ve Eğitim alanlarında en yüksek akademik teşvik puanı alan akademisyenler ise Prof. Dr. Orhan Karamustafaoğlu, Doç. Dr. Adem Bayar, Doç. Dr. Yadigâr Şekerci Fırat, Doç. Dr. Zehra Özdemir, Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü ve Dr. Şaban Öztürk oldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.